Geoblog.pl    apacino    Podróże    Tajlandia 2010    wyspa Bubu

wyspa Bubu

Tajlandia, Lanta Yai

Z Talabeng przepłynęliśmy na malutką wyspę Bubu, na której jest tylko jeden resort, a w zasadzie nie resort, a kilka bambusowych chatek. Wyspa nie ma żadnej infrastruktury, na potrzeby kilku chatek przez 4 godziny dziennie dostarczany jest prąd i jest to idealne miejsce dla ludzi szukających ciszy i spokoju. Wyspę obeszliśmy na około, częściowo dżunglą, częściowo plażą (ok. 1,5 km jak mówi Jadźka), a plaże tam są imponujące. Przede wszystkim zadziwiają różnorodnością, tzn. idziemy sobie drogą przez dżunglę i co jakiś czas schodzimy ścieżką do plaży, raz jest to plaża żwirowa, innym razem piaszczysta, czasem skalista, jedna z nich przypomina nawet księżycowy krajobraz. W końcu dochodzimy do rajskiej i piaszczystej plaży. Wokół roztacza się piękny widok na pobliskie wapienne i skaliste wysepki, woda ma turkusowy kolor i zachęca, aby się w niej ochłodzić, ale jest tak ciepła, jak w wannie. Siedzimy tam około godziny i delektujemy się niespotykanym pięknem krajobrazu, ciszą i dziką przyrodą. W drodze powrotnej na morzu po wschodniej stronie Koh Lanty mijamy wiele takich małych, dziewiczych wysepek.
Jesteśmy już spakowani. Jutro wstajemy rano, korzystamy z ostatnich godzin pobytu na Lancie, a o 13 w drogę do Krabi, a potem Bangkoku. Czeka nas bardzo długa i męcząca podróż.

Homus
Homus - 2010-02-24 23:31
Cóz powiedziec tylko pomarzyc i snic o takich miejscach,szkoda ze mieszkamy w Europie takim wyrafinowanym i poukladanym swiecie gdzie trzeba tylko pracowac i placic podatki i martwic sie co bedzie jutro a nie delektowac sie zyciem wsród takich pieknych miejsc na ziemi...

Wiesia
Wiesia - 2010-02-25 19:33
Od waszych gorących relacji aż śniegi w Polsce stopniały i nadeszła wiosna.Szczęśliwego powrotu i do zobaczenia.

Wiesia
Wiesia - 2010-02-25 19:44
Dzisiaj otrzymaliśmy egzotyczną widokówkę z Bangkoku dzięki za pozdrowienia .

apacino
Agnieszka i Maciek
od 2011 dołączył Olafek :)

26.10.2014 - 26.10.2014

02.08.2013 - 18.08.2013