Geoblog.pl    apacino    Podróże    Kilka dni w Wilnie    Zamek, jezioro i miejscowe przysmaki

Zamek, jezioro i miejscowe przysmaki

Litwa
Litwa, Troki

Nowy dzień, piękna pogoda, więc jedziemy za miasto zobaczyć słynny zamek w Trokach i karaimskie domki. Zamek jest bardzo zadbany i z pewnością robi wrażenie jego położenie. Wewnątrz niestety bardzo wiele wycieczek i tłumy, ale tego nie da się uniknąć w takich miejscach. Luźno robi się mniej więcej w porze obiadowej, gdy zorganizowane grupy jadą na posiłek. My też wybieramy karczmę serwującą pierożki.
Po zwiedzaniu zamku warto pospacerować dookoła jeziora. Wracamy zmęczeni, po wielokilometrowej wędrówce, ale po krótkim odpoczynku decydujemy się iść na cmentarz na Rossie.

zula - 2013-08-01 22:46
Jak dojechaliście do Trok ? autobusem "PKS" ?

apacino
apacino - 2013-08-02 00:32
Odjazd z dworca autobusowego.To taki ich PKS. Płaci się w autobusie przed podróżą. Połączeń jest masa, również w niedzielę. Rozkład jazdy dostaniesz w informacji na dworcu PKS, przydaje się znajomość rosyjskiego.Przejazd to ok. 30 min. Cena biletu w jedną stronę ok 6 do 10 litów. Po wyjściu z autokaru w Trokach kierujemy się w prawo i idziemy wzdłuż jeziora. Do zamku jest ok. 3 kilometry. Wracaliśmy "ekspresem" z Kowna troszkę drożej, ale szybciej.

apacino
Agnieszka i Maciek
od 2011 dołączył Olafek :)

26.10.2014 - 26.10.2014

02.08.2013 - 18.08.2013