Geoblog.pl    apacino    Podróże    TUNEZJA 2007    Przygotowania i wylot
2007

Przygotowania i wylot

Polska, Katowice

Do wyjazdu przygotowywaliśmy się dużo wcześniej. Plan zakładał wykupienie najtańszej wycieczki z biurem podróży i na miejscu poznawanie Tunezji na własną rękę przeplatane odpoczynkiem na plaży. O dziwo w 2007 roku najtańszą ofertę miało biuro S.H. (znane biuro) z pobytem w hotelu Kaiser w Sousse. Wybór Susy związany był centralnym położeniem i dobrym węzłem komunikacyjnym znajdującym się w tym mieście.

Lecieliśmy z Katowic czarterem do Monastyru. W samolocie Tunis Air czuliśmy się bezpiecznie, obsługa była sympatyczna. Samolot wylądował ok 2, ale do hotelu dojechaliśmy praktycznie nad ranem, potem formalności, niezadowolenie z pokoju, którego nikt nie sprzatał od kilku miesięcy, jakaś godzinka snu i raniutko wyszliśmy zobaczyć okolicę.

Pierwsza rzecz, jaka dała się odczuć i to boleśnie, to porażająca oczy biel i odbijające się od niej światło, Większość budynków w Tunezji jest biała i bez okularów słonecznych nie da się długo wytrzymać.

apacino
Agnieszka i Maciek
od 2011 dołączył Olafek :)

26.10.2014 - 26.10.2014

02.08.2013 - 18.08.2013