Geoblog.pl    apacino    Podróże    TUNEZJA 2007    Wracamy do Polski :(

Tunezja
Tunezja, Soussa

Wracamy do domu : (
Podsumowanie:
Sousse jest ładna, ciekawa i ma dobrą lokalizację do zwiedzania.
Hotel Kaiser - za te pieniądze nie można się czepiać, ale w sieci hotel ma raczej słabe opinie. Nie nadaje się do luksusowego leżenia z drinkiem na plaży - my potrzebowaliśmy coś zjeść rano i wieczorem i mieć gdzie spać. W hotelu prawie nie siedzieliśmy.
Tunezja jest ciekawym krajem i stosunkowo łatwo się ją zwiedza. Bez problemu kupujesz bilety, korzystasz z busików i taxi. Oczywiście nie można dać się naciągać i oszukiwać. Do większości ciekawych miejsc bez problemu można dojechać na własną rękę i bezpiecznie zwiedzać sobie samemu, co się chce i jak długo się chce. Jedyne, co przeszkadza, to natarczywość i czasem lokalów (każdy niby bezinteresownie chce pomagać, ale to bezinteresownie kończy się na niezłej sumce, więc należy brać to pod uwagę. Najśmieszniejszy był samozwańczy przewodnik w meczecie w Kairouanie, który mówił: to jest kolumna, jest piękna, to jest, sala modlitewna, jest piękna, a to jest marmur, a to jest niebo, a to jest ziemia itd. Wow nie wiedzieliśmy tego ;)

zula - 2013-01-24 13:44
Uśmiechnęłam się przy końcowych zdaniach ...prawda przewodnicy są różni ! .

apacino
Agnieszka i Maciek
od 2011 dołączył Olafek :)

26.10.2014 - 26.10.2014

02.08.2013 - 18.08.2013